Методична скарбничка

100 цікавих ідей для проведення заняття

Як зробити заняття корисним і цікавим? Яким має бути сучасний
викладач? Як скласти портфоліо? Як обрати і використати сучасні нетрадиційні форми та технології навчання? Як підготуватися до письмових робіт і тестування? Які інноваційні методи використовувати в роботі з обдарованими дітьми? На ці та багато інших запитань відповість наш посібник. Для вчителів, студентів вищих навчальних закладів. 
Відкрий те посібник за посиланням.

Про сучасне навчання

 Час зобов'язує педагога шукати такі форми проведення занять,  які захопили б, принесли радість і задоволення. Ян Коменський вважав інтерес основою навчання, адже оригінальна форма пізнання допомагає уникнути одноманітності, шаблонності, сприяє ширшому застосовуванню ефективних методів та прийомів засвоєння нових знань та формування творчих здібностей.

Ставлення до використання інтерактивних технологій на занятті  досить неоднозначне. Одні педагоги вважають їх прогресивним кроком у розвитку педагогічного процесу. Існує також думка, що такі технології є компромісом зі здобувачами вищої освіти, які не хочуть і не бажають наполегливо працювати. Однак, незаперечно, що саме інтерактивні технології підвищують зацікавленість здобувачів вищої освіти до предмета, розвивають творчість, навчають працювати з різними джерелами знань, у якійсь мірі знімають пере навантаження здобувачів вищої освіти домашніми завданнями, розширюють кругозір. 

Методичні матеріали

2015 рік

1. Інструкцій по виконанню практичних робіт з дисципліни «Українська мова (за професійним спрямуванням)».

2. «Збірник тестових завдань з дисципліни «Українська мова (за професійним спрямуванням)» для самостійної роботи студентів денної форми навчання.

3. «Методичні рекомендації з дисципліни «Українська мова» для самостійної роботи студентів денної форми навчання.

2016 рік

1. Конспект лекцій з дисципліни «Українська мова (за професійним спрямуванням)» для спеціальності «Фінанси та кредит».

2. «Методичні рекомендації з дисципліни «Українська мова (за професійним спрямуванням)» для самостійної роботи студентів денної форми навчання всіх спеціальностей».

2017 рік

1. Методичні рекомендації для підготовки до семінарських занять з дисципліни «Українська література». 

2. Конспект лекцій з дисципліни «Діловодство».

3. «Методичні рекомендації для самостійних робіт з дисципліни «Українська література» для студентів І курсу денної форми навчання всіх спеціальностей»

Науково-методичні виступи

2013 - 2014 н.р.

ВИКОРИСТАННЯ ІНТЕРАКТИВНИХ ТЕХНОЛОГІЙ ДЛЯ РОЗВИТКУ ТВОРЧИХ ЗДІБНОСТЕЙ СТУДЕНТІВ. Участь у роботі Причорноморської науково-практичної конференції професорсько-викладацького складу МНАУ.

2014 -2015 н. р.

1. Стаття "УПРОВАДЖЕННЯ СУЧАСНИХ НОВІТНІХ ТЕХНОЛОГІЙ НАВЧАННЯ ПРИ ВИКЛАДАННІ ДИСЦИПЛІНИ «УКРАЇНСЬКА МОВА»". Участь у роботі Причорноморської науково-практичної конференції професорсько-викладацького складу МНАУ.  

4. Надруковано статтю у навчально-методичному журналі «Освіта. Технікуми, коледжі» на тему: «Інноваційно-інформаційні технології при викладанні української літератури».

2015 -2016 н. р.

1. Доповідь "СТРУКТУРА ЕЛЕКТРОННОГО НАВЧАЛЬНОГО КУРСУ З ДИСЦИПЛІНИ "УКРАЇНСЬКА ЛІТЕРАТУРА". Участь і семінарі заступників директорів ВНЗ І-ІІ р.а.

2. Доповідь "ПРОЕКТНІ ТЕХНОЛОГІЇ ПРИ ВИВЧЕННІ ДИСЦИПЛІН ЗАГАЛЬНООСВІТ-НЬОГО ЦИКЛУ".  Участь і семінарі методистів ВНЗ І-ІІ р.а.

3. Стаття "ПРОЕКТНІ ТЕХНОЛОГІЇ ПРИ ВИКЛАДАННІ УКРАЇНСЬКОЇ ЛІТЕРАТУРИ". Участь у роботі Причорноморської науково-практичної конференції професорсько-викладацького складу МНАУ.

4. Стаття "Проектні технології при викладанні української мови та літератури". Участь у роботі конференції кафедри українознавства МНАУ «Українознавчий вимір у сучасній науці».

2016 - 2017 н.р.

1. Стаття "ЕЛЕМЕНТИ БІБЛІОПСИХОЛОГІЇ НА ЗАНЯТТЯХ УКРАЇНСЬКОЇ ЛІТЕРАТУРИ". Участь у роботі Причорноморської науково-практичної конференції професорсько-викладацького складу МНАУ.

2. Доповідь "Місце природничих наук у системі викладання загальноосвітніх дисциплін". Участь і семінарі викладачів біології та хімії ВНЗ І-ІІ р.а. 



Керівництво науково-пошуковою роботою

2014 -2015 н. р. 

1. ДИСКУСІЯ ЯК СПОСІБ ПІЗНАННЯ, Білецька Ю., студентка Технолого-економічного коледжу Миколаївського НАУ. Участь у роботі науково-теоретичної конференції.

2. Стамбул - квітка на перехресті цивілізацій, Марценюк Я., студент Технолого-економічного коледжу Миколаївського НАУ. Участь у конкурсі творів Інституту філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка. 

3. ТАРАС ШЕВЧЕНКО І СЬОГОДЕННЯ, Мелкікян А.О, студентка Технолого-економічного коледжу Миколаївського НАУ. Участь у науково-теоретичній  конференції.

2015 -2016 н. р.

1. КУЛЬТУРА МОВИ У ФОРМАТІ ПРАКТИЧНОЇ СТИЛІСТИКИ, Довгопола І.В., студентка Технолого-економічного коледжу Миколаївського НАУ. Участь у роботі науково-теоретичної конференції.

2016 -2017 н. р. 

1. ЗАПОВІТИ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА, Котова А.Ю., студентка Технолого-економічного коледжу Миколаївського НАУ. Участь у роботі науково-теоретичної конференції.

2. ВЧИМОСЯ ГОВОРИТИ ПРАВИЛЬНО І ГАРНО, Ходченко К.В., студентка Технолого-економічного коледжу Миколаївського НАУ. Участь у роботі науково-теоретичної конференції.

2017 -2018 н. р.

1. Тарас Шевченко - видатний художник, Труш Є., здобувач вищої освіти Технолого-економічного коледжу Миколаївського НАУ. Участь у засіданні круглого столу.

2. Феномен Тараса Шевченка: погляд крізь віки, Лісова А., здобувач вищої освіти Технолого-економічного коледжу Миколаївського НАУ. Участь у засіданні круглого столу.

3. ПРОЕКТНА ДІЯЛЬНІСТЬ З УКРАЇНСЬКОЇ ЛІТЕРАТУРИ, Осерська А.О., здобувач вищої освіти Технолого-економічного коледжу Миколаївського НАУ групи Б 2/1. Участь у роботі науково-теоретичної конференції.



Підвищення кваліфікації

  Підвищення кваліфікації пройдено на базі ВНЗ Укоопспілки "Полтавський університет економіки і торгівлі" 23 лютого 2017 року. Тема: "Сучасні інтерактивні методи навчання". Набутий досвід використовується для ефективної організації та проведення навчальних занять з дисциплін філологічного циклу.

© 2017 Алла Марценюк, місто Миколаїв
Створено за допомогою Webnode
Створіть власний вебсайт безкоштовно! Цей сайт створено з допомогою Webnode. Створіть свій власний сайт безкоштовно вже сьогодні! Розпочати